Kdo jsme

		        

O násProvoz pracoviště Lány byl zahájen v roce 1995 – otvíralo se jako druhé pracoviště SVČ Lužánky. Najdete nás v budově staré malotřídní školy v 1. patře, o budovu se dělíme s knihovnou (Lány 3 – pobočka KJM Brno), která sídlí v přízemí.

SVČ Lužánky – pracoviště Lány se nachází uprostřed bohunického sídliště (Lány 3, 625 00 Brno), kde se v poslední době ubytovalo mnoho mladých rodin s malými dětmi. Naši klientelu tvoří především předškolní děti, které u nás mohou najít zábavu v doprovodu rodičů (kluby), nebo uvítáme i větší a odvážnější v Macešce. Vybírat si děti mohou také z pestré nabídky kroužků: Sportovní školička, Taneční školička, Flétnička, Výtvarka, Keramika… Podobné kroužky se snažíme nabídnout i školním dětem: Kytara, Flétna, Moderní tanec, Orientální tanec, Zpěv, Muzikál, Výtvarka, Keramika… Mimo budovu pracoviště Lány se snažíme spolupracovat se školami v Bohunicích a okolí, kde vedeme další kroužky. Nabídkou aktivit se snažíme postihnout děti všech věkových kategorií i jejich rodiče. Z nabídky kroužků pro dospělé jsou nejoblíbenější např. Orientální tanec, Taneční pro dospělé či Rehabilitační cvičení.

Se školami spolupracujeme nejen při výukových programech, nabízíme také aktivity v období prázdnin a ředitelského volna – děti všech věkových kategorií i jejich rodiče u nás najdou velkou nabídku pobytových a příměstských táborů – jsme v provozu přes celé letní prázdniny a též během “malých” prázdnin (podzimní, jarní, velikonoční …)

Na Lány se dostanete nejlépe tram. č. 6, 7, 8 – zastávka Běloruská, nebo můžete na Osové přestoupit na bus č. 50 a jet na zastávku Vyhlídalova. Autobus jede z Bystrce přes Kohoutovice, Nový Lískovec a Bohunice, konečnou má v Komárově. Od tramvaje je cesta malinko složitější, ale lze se doptat – záchytnými body jsou ZŠ Arménská a knihovna. Od autobusu se nemůžete ztratit – uvidíte velkou bílou budovu – a to jsme my! 🙂